O PROJUVENES 2016

Nagrody ProJuvenes to inicjatywa organizowana przez Parlament Studentów RP od 2013 roku. W trakcie gali 4 listopada 2016 roku po raz czwarty wręczymy wyróżnienia dla najlepszych firm, instytucji i osób nominowanych przez środowisko studenckie.

Misją „ProJuvenes” jest nagradzanie tych, którzy odznaczają się dobrą współpracą z młodzieżą, zwłaszcza ze studentami szkół wyższych. Chcemy w ten sposób stworzyć dobrą atmosferę wokół działań wspierających młodych ludzi (pro juvenes). Celem naszych nagród jest podkreślanie zasług osób, firm i instytucji, które wśród elementów swojego funkcjonowania znajdują miejsce dla wykorzystanie potencjału młodzieży.

Czwarta edycja uroczystej Gali wręczenia Nagród Środowiska Studenckiego „ProJuvenes” odbędzie się 4 listopada 2016 roku w Hotelu Novotel Airport. Weźmie w niej udział kilkaset osób, zwłaszcza działaczy studenckich i młodzieżowych, a także zaproszeni goście. Na gali pojawią się liderzy środowiska studenckiego oraz osoby, firmy i instytucje nominowane do nagród środowiska studenckiego.

Celem naszej Gali jest integracja studentów z całej Polski, przedstawicieli różnych uczelni, miast i środowisk. Ponadto pragniemy wspierać udział młodych ludzi w kreowaniu rzeczywistości społeczno-gospodarczej w naszym kraju. To ludzie, którzy są dziś młodzi, będą w przyszłości zobowiązani do dbania o całe nasze społeczeństwo i jego przyszłość.

- Wydarzenie, które organizujemy po raz czwarty, ma za zadanie wspierać pozytywną atmosferę wokół studiów i studentów. Podczas tegorocznej edycji chcemy wyróżnić nie tylko dziennikarzy i przedstawicieli biznesu wspierających nasze środowisko, ale także samych żaków, którzy niejednokrotnie tworzą wspaniałe inicjatywy i projekty – mówi Ariel Wojciechowski, przewodniczący Parlamentu Studentów RP.

PROJUVENES 2015

Wśród laureatów nagród PROJUVENES 2015 znaleźli się:

- w kategorii Dziennikarz roku: Katarzyna Wójcik "Rzeczypospolita"

- w kategorii Juwenalia: Wittigalia (Juwenalia Politechniki Wrocławskiej)

- w kategorii Kultura Studencka: IŚA - Integracja Środowisk Studenckich

- w kategorii Media Studenckie: MAGIEL

- w kategorii Naukowy Projekt: HEART - Heart Embryology and Anatomy Research Team

- w kategorii Organizacje Pozarządzowe: Fundacja na Rzecz Integracji Środowiska Akademickiego Miasta Poznania "Jeden Uniwersytet"

- w kategorii Studencki Projekt Roku: "Po marzenia na Hel"

- w kategorii Studia bez barier: Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM "Ad Astra"

@ 2016 ProJuvenes - Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej | Kontakt