O PROJUVENES 2015

Nagrody ProJuvenes to inicjatywa organizowana przez Parlament Studentów RP od 2013 roku. W trakcie gali 6 listopada 2015 roku po raz trzeci wręczymy wyróżnienia dla najlepszych firm, instytucji i osób nominowanych przez środowisko studenckie.

Misją „ProJuvenes” jest nagradzanie tych, którzy odznaczają się dobrą współpracą z młodzieżą, zwłaszcza ze studentami szkół wyższych. Chcemy w ten sposób stworzyć dobrą atmosferę wokół działań wspierających młodych ludzi (pro juvenes). Celem naszych nagród jest podkreślanie zasług osób, firm i instytucji, które wśród elementów swojego funkcjonowania znajdują miejsce dla wykorzystanie potencjału młodzieży.

Trzecia edycja uroczystej Gali wręczenia Nagród Środowiska Studenckiego „ProJuvenes” odbędzie się 6 listopada 2015 roku na PGE Narodowym. Weźmie w niej udział kilkaset osób, zwłaszcza działaczy studenckich i młodzieżowych, a także zaproszeni goście. Na gali pojawią się liderzy środowiska studenckiego oraz osoby, firmy i instytucje nominowane do nagród środowiska studenckiego.

Celem naszej Gali jest integracja studentów z całej Polski, przedstawicieli różnych uczelni, miast i środowisk. Ponadto pragniemy wspierać udział młodych ludzi w kreowaniu rzeczywistości społeczno-gospodarczej w naszym kraju. To ludzie, którzy są dziś młodzi, będą w przyszłości zobowiązani do dbania o całe nasze społeczeństwo i jego przyszłość.

- Wydarzenie, które organizujemy po raz trzeci, ma za zadanie wspierać pozytywną atmosferę wokół studiów i studentów. W tym roku chcemy nagrodzić także samych żaków, którzy niejednokrotnie tworzą wspaniałe inicjatywy i projekty – mówi Mateusz Mrozek, przewodniczący Parlamentu Studentów RP.

PROJUVENES 2014

Wśród laureatów nagród PROJUVENES 2014 znaleźli się:

- w kategorii Dziennikarz: Urszula Mirowska-Łoskot

- w kategorii Juwenalia: Kortowiada i Juwenalia Rzeszowskie

- w kategorii Kultura Studencka: Kabaret Straszaki

- w kategorii Media Studenckie: MAGIEL

- w kategorii Naukowy Projekt: Łazik Badawczy SCORPIO

- w kategorii NGO: Fundacja Rozwoju Wolontariatu

- w kategorii Studencki Projekt Roku: "Dotknij Piersi"

@ 2014 ProJuvenes - Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej | Kontakt